2014 USA | Las Vegas

Moja pierwsza wizyta za oceanem atlantyckim. W czerwcu 2014 odpuściłem ostatnie egzaminy na PWr i wyjechałem na trzy tygodnie walczyć o marzenia na World Series of Poker!

Las Vegas ma niezwykle krótką, ale bardzo intensywną historię. Założone zostało w 1905 roku, a sześć lat później otrzymało prawa miejskie. Nietrudno zauważyć błyskawiczny rozwój miasta, które w ciągu stu lat istnienia, z pustyni zamieniło się w jedno z najpopularniejszych i najciekawszych miejsc na świecie. Nie liczy wielu mieszkańców, jedynie około 600k, lecz nie świadczy to w żaden sposób o ilości ludzi tam przebywających. Rocznie Las Vegas odwiedza bowiem ponad pięćdziesiąt milionów turystów, co jest liczbą niezwykle wysoką, która, jak warto dodać, rośnie z roku na rok. Rozkwit miasta wciąż jest widoczny, bowiem ciągle powstają nowe, coraz to bardziej znamienite i efektowne budynki, a cała infrastruktura, mimo, że bardzo rozwinięta, zdaje się być niczym nieograniczona i wciąż przechodzi przeobrażenia. To bodziec do częstego odwiedzania tego miejsca, które co roku zmienia swój wygląd.

Co roku miasto to jest gospodarzem największego  i najbardziej prestiżowego festiwalu pokerowego - World Series of Poker. Trwa on ponad półtora miesiąca. Od końca maja do połowy lipca.